Vatikan Demokrasisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'ye yönelik silah ambargosu tartışmalarına yönelik, "Neymiş kongreden izin çıkmamış. E terör örgütlerine nasıl çıkıyor? Nasıl yapıyorsunuz. Size yazıklar olsun. Unutmayın yılanla çuvala giren ısırılmaktan kurtulmaz" dedi.

Vatikan Demokrasisi
Bu içerik 280248 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “AB üyesi ülkeler Vatikan'da bir araya geldiler. Hayırdır ya… Papa'nın huzurunda niye bir araya geldiniz? Papa ne zamandan beri AB üyesi oldu? Haçlı ittifakı kendini eninde sonunda gösterdi. Siz Türkiye'yi Müslüman olduğu için içeri almıyorsunuz. Yarın 'Vatikan'a gittik, Orada Papa'yı da bir görelim dedik, yaptığımız buydu' demeye başlarlar.” diyerek tepkisini dile getirdi.

Avrupa’nın, şehirlerinin en önemli meydanlarını ve salonlarını teröristlere verdiğini söyleyen Erdoğan “Tüm Müslümanları rencide eden pankartlarla yürüdüler. Atlarıyla itleriyle köpekleriyle insanlarımıza saldırdılar.  Siz kız çocuklarını diri diri toprağa gömen o cehalet anlayışının devamısınız.” dedi.

 

“Türkiye’ye Gelince Silah Yok”

Avrupa’nın Türkiye’yi AB'den çıkarmakla ve Türkiye’ye silah satmamakla tehdit ettiğini hatırlatan Erdoğan, “Avrupa’da sıfatı ne olursa olsun her eline mikrofonu alan hayır propagandası yapıyor. DEAŞ'a kazaen verecek silahları var. YPG'lilere verecek silahları var, PKK'lı canilere verecek silahları var. Fakat NATO'da müttefiki olan Türkiye'ye; son iki yılda yüzlerce vatandaşını ve güvenlik görevlisini DEAŞ, PKK, FETÖ saldırısında kaybeden Türkiye'ye gelince silah yok.” sözleriyle uygulanan çifte standarda dikkat çekti.

Erdoğan “neymiş kongreden izin çıkmamış. E terör örgütlerine nasıl çıkıyor? Nasıl yapıyorsunuz. Size yazıklar olsun. Unutmayın yılanla çuvala giren ısırılmaktan kurtulmaz.” diyerek Avrupa’nın tutumunu sert bir dille eleştirdi.

 

#MeseleMemleket #BirlikteEvet