Teşekkürler İzmir

“16 Nisan’da ‘Evet’çileri denize dökeceğiz” diyen zihniyete en güzel cevabı İzmirliler verdi. Yüzbinlerce kişinin coşkuyla “evet” dediği Gündoğdu Meydanı’nda, Cumhurbaşkanı Erdoğan “İşte buyur ‘evet’ burada. Hadi gel, gücün yetiyorsa dök denize” diyerek yüzbinlerin sesi oldu.

Teşekkürler İzmir
Bu içerik 1414 kez okundu.

İzmir Gündoğdu meydanında yüzbinlere seslenen Erdoğan, CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt’un ve ona destek veren Deniz Baykal’ın sözlerine tepki gösterdi. Erdoğan “CHP'nin Konya milletvekili çıkmış, '16 Nisan'da evet verenleri İzmir'den denize dökeceklerini' söylüyor. Bak işte şimdi burada 'evet'çiler. Haydi gel, kimi denize döküyorsun görelim. Eski genel başkanı da ondan aşağı kalmamak için olsa gerek 'Hayır çıkarsa, düşmanı İzmir'den denize dökmüş kadar sevineceklerini' ifade ediyor. Al birini vur öbürüne. Bu ne terbiyesizliktir ya. Hani demokrasi, hani özgürlük? Benim oyumun kaderini sen mi belirleyeceksin?” dedi.

 

Kanlarımızla Vatan Yaptık

İzmir’i çok sevdiklerini ve İzmir’in Türkiye için çok önemli olduğunu vurgulayan Erdoğan; “Türkiye önce Çanakkale’de, Kut’ül Amare’de, Kafkas Cephesinde ardından İstiklal Harbi’nde düşmanı yendiğinde son noktayı nerede koymuştur? İzmir’de koymuştur. Düşmanı İzmir’de denize döktüğümüz günden beri hamdolsun bu topraklar bir daha düşman postalıyla kirletilemedi. Sadece 15 Temmuz’da böyle bir teşebbüs oldu, onu da milletimizle omuz omuza, yürek yüreğe ertesi gün akşam olmadan bertaraf ettik. Biz bu toprakları öyle masa başında cetvelle çizerek değil, kanlarımızla yoğurarak vatan yaptık. Vatan öyle kolay olmuyor, böyle oluyor. Evet, bu ülkenin her karış toprağı bin yıldır işte böyle vatan haline geldi. Maalesef bu gerçeğin farkında olmayanlar var.” diyerek sözlerini sürdürdü.

 

Halk Avrupa’ya Hesap Soracak

Referandum sürecinde Avrupa’nın takındığı tavrı eleştiren Cumhurbaşkanı “Ben oy oranında ciddi bir patlama bekliyorum Avrupa’da. Bunu göreceğiz 16 Nisan’da, hiç endişeniz olmasın. Niye? Çünkü oradaki halkımıza çok zulmettiler, çok aşağıladılar. Ama halkımız da bunun hesabını soracak, vakit geliyor. AB üyelik meselesi 16 Nisan’dan sonra yeniden masaya yatırılacak. Bedelini onlara ödeteceğiz. Biz dürüst davrandık. Avrupa ise tüm ümidini terör örgütlerine bağladı. Terör örgütlerini besleyerek üzerimize salıyorlar. Teröristlerin inlerine girdik, onları çökertiyoruz. Utanmadan sıkılmadan benim oradaki soydaşlarımın üzerine atları, itleri süreceksin, biz sessiz mi kalacağız?” dedi.

 

Günün Karesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın heyecanla beklenen İzmir mitinginin ardından ise sosyal platformlara bir fotoğraf karesi damga vurdu. Fotoğrafta İzmirli vatandaş Mehtap Gürbulak ellerini kalp şekline getirirken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da bu kalbin içerisinde kararlı ve dik duruşu ile yer aldı. İzmirlinin kalp yaptığı ellerinin arasından Erdoğan'ın objektiflere yansıması sosyal medyada siyasiler dâhil birçok kişi tarafından paylaşılırken, fotoğraf aynı zamanda Cumhurbaşkanı Erdoğan'a duyulan sevginin en özet karesi oldu.

 

#Teşekkürlerİzmir #MeseleMemleket #BirlikteEvet