Refahın Yolu İstikrardan Geçer

Tüm Türkiye’nin hayali olan ekonomik refahın büyümesi ve herkese yayılması için kurulacak olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, hükümet belirsizliklerini bitirmeyi ve koalisyon risklerini ortadan kaldırmayı planlanıyor.

Refahın Yolu İstikrardan Geçer
Bu içerik 125489 kez okundu.

95 yıllık Türkiye Cumhuriyeti tarihi boyunca 65 hükümet kuruldu. Hükümetlerin ortalama ömrü ise 2 yılı bile bulmadı. Ve bu sürenin çok önemli bir kısmı, yeni hükümet tartışmalarıyla geçti. Yarını belli olmayan hükümetler ülkede istikrar sağlayamadı. Türkiye’yi büyütemedi. Koalisyonlar milletin korkulu rüyası oldu. 7 Haziran seçimlerinden sonra yaşanan hükümet krizi, bu korkunun çok haklı bir korku olduğunu bir kez daha gösterdi. 

Tüm Türkiye’nin hayali olan ekonomik refahın büyümesi ve herkese yayılması için kurulacak olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi sayesinde hükümet belirsizliklerinin bitmesi ve koalisyon risklerinin ortadan kaldırılması planlanıyor. Zira %50'yi geçen doğrudan iktidar olacak. 

Yeni Sistem; her seçimde, ülkenin kalkınmasına hizmet edecek güçlü iktidarlar kurulmasının yolunu açarken, siyasetin; iş, aş, refah, huzur gibi gerçek gündemlerle ilgilenmesine uygun ortam oluşturacak. 

 

#MeseleMemleket #BirlikteEvet