İşte Bizi Böyle Görmek İstiyorlar

Referandum sürecinde gerçek yüzünü gösteren ve adeta haçlı ruhunu yeniden hortlatan Avrupa, bu tutumunda ısrarcı görünüyor. Bu dönemde AB liderlerinin Papa’nın huzurunda bir araya gelmesi, AB'nin kendisini Hristiyan Birliği gördüğünün göstergesi gibi.

İşte Bizi Böyle Görmek İstiyorlar
Bu içerik 257777 kez okundu.

Son dönemde Türkiye karşıtlığı üzerinden bir araya gelen ve 1000 yıl önceki haçlı ruhunu hortlatan Avrupa, Papa’nın huzurunda bir araya geldi. Yıllarca AB’nin bir ‘Hıristiyanlar kulübü’ olmadığını iddia ederek Türkiye ile müzakereler yürüten Avrupalı liderler, Roma Anlaşması’nın 60.yıldönümü dolayısıyla İtalya’da Papa’nın huzurunda buluştular.

Regia Salonu’nda 27 hükümet temsilcisini ağırlayan Papa, birliğin Hıristiyan köklerine vurgu yaptı. Tam da tüm Avrupa’nın Türkiye düşmanlığı etrafında birleştiği dönemde gerçekleştirilen bu ziyaret farklı görüşleri de beraberinde getirdi.

Hızla gelişen ve her gün biraz daha büyüyen Türkiye’yi, kendilerine tehdit olarak gören Avrupa’nın Papa’nın etrafında birleşmesi, Hristiyan Birliği gerçeğini bir kez daha gözler önüne serdi.

Avrupa’nın en önemli haftalık haber dergilerinden olan Der Spiegel’in kapağı, oluşan haçlı ittifakının ve Müslümanları düşman olarak gördüklerinin bir diğer kanıtı oldu. Kapağında haçlı ordusunun önünde eğilen Müslüman görseli kullanan dergi, 1300 yıldır devam eden İslam ve Avrupa arasındaki güç mücadelesi başlığıyla yayınlandı.

 

#MeseleMemleket #BirlikteEvet