Gelsin Karadeniz'den Denize Döksün

Referandum tarihi yaklaştıkça vatandaşların gündemle ilgili düşünceleri sosyal medyaya yansıyor.

Gelsin Karadeniz'den Denize Döksün
Bu içerik 889233 kez okundu.

Bizi Denize Dökecekmiş

Yerel bir televizyon muhabirinin mikrofon uzattığı teyzeler, kendilerine sorulan “oyunuz evet mi hayır mı?” sorusuna “evet” diyerek cevap veriyor. “Allah Tayyip Erdoğan’ın ömrünü uzun etsin” diyerek dua eden teyzelerden biri, CHP Milletvekili Hüsnü Bozkurt’un “denize dökeceğiz” tehditlerine de cevap veriyor. Samimi üslubuyla dikkat çeken Teyze “O milletvekili bizi denize dökecekmiş. Denize İzmir’den dökmesin, gelsin Karadeniz’den döksün de göreyim onu” diyerek tepkisini dile getiriyor.

 

 

Eyvah ki Eyvah

Samsun’da yaşayan vatandaşın çektiği video; hem “evet” hem de “hayır” broşürlerindeki içerikleri anlatıyor. Anayasa değişikliği maddelerini tek tek okuduğunu ve “hayır” broşüründe yazanlarla karşılaştırdığını söyleyen vatandaş; “yalanlar demeti” olarak nitelediği broşüre tepki gösteriyor.

 

 

Neden Hayır Diyeyim

Referandum yaklaşırken, “hayır”cılarla yaşadıklarını anlatan teyzenin söyledikleri sosyal medyada paylaşım rekorları kırıyor. Kendisine “hayır” demesi yönünde telkinde bulunanlara “neden hayır diyeyim” diyerek cevap veren teyze; “hayır” cephesinin tek adam gelecek, diktatör gelecek” şeklindeki argümanlarını da kendine has üslubuyla çürütüyor.

 

 

#MeseleMemleket #BirlikteEvet