“Evet Demek Zahmetli İş, Kolayı Hayır Demek”

Referandum oylamasına artık sayılı günler kaldı. Çeşitli televizyon kanalları da halkın nabzını tutmak üzere vatandaşa mikrofon uzatmaya başladı. Bağdat caddesinde yapılan bir röportajda, kendisine mikrofon uzatılan vatandaşımızın neden evet oyu vereceğine dair yaptığı açıklamalarsa, yıllardır yaşanan sıkıntıların özeti niteliğinde.

“Evet Demek Zahmetli İş, Kolayı Hayır Demek”
Bu içerik 119439 kez okundu.

Spikerin kendisine yönelttiği  “Referandumda oyunuz evet mi olacak hayır mı?” şeklindeki soruya “şüphesiz evet olacak” diyerek cevap veren vatandaşımız, evet cevabının sebebi sorulduğunda ise yaşının yetmişe dayandığını ve 60 ihtilalinden bu yana yaşananlara yakından şahit olduğunu, bu yüzden evet dediğini söyledi.

Koltuktaki isim Recep Tayyip Erdoğan olduğu için değil, layık olan herhangi biri olsa da evet vereceğini söyleyen vatandaş, bu ülke için particilik anlayışının bir kenara bırakılması gerektiğinin altını çizdi. 

Bürokrasiden yakınan ve bir yol için bile yıllarca beklemek zorunda kaldıklarını söyleyen 70 yaşındaki beyefendi; yıllarca ticaretle uğraştığını, işini yaparken yaşadığı zorlukları ve gümrükte yaşanan yanlışları dile getirdi.

Bundan sonra kim gelirse gelsin böyle yanlışların yaşanmayacağını vurgulayan vatandaşımız;  “Zihnin önündeki en büyük engel düşünce tembelliğidir. Kimse düşünmüyor. En kolay reklam ne, yalnız başına iktidara gelecek. Astığı astık kestiği kestik padişah olacak.  Ama 18 maddeyi alıp okumak zaman ister. Bir akıl ister, bir şuur ister, analiz edecek bilgi ve birikim ister. Eğer bunlar yoksa en kolayı, hayır de gitsin.” diyerek sözlerini tamamladı.

 

#MeseleMemleket #BirlikteEvet