Desteksiz Atıyorlar

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın sorularını yanıtladı. Savunduğu iddiaları hangi maddeye dayandırdığının sorulması üzerine İnce, “metni yanımda getirmemişim” yanıtını verdi.

Desteksiz Atıyorlar
Bu içerik 282406 kez okundu.
Daha önce Kılıçdaroğlu’ndan alışık olduğumuz bilmeden konuşma alışkanlığı CHP’li milletvekillerine de bulaşmış gibi görünüyor.

CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın konuğu olan Muharrem İnce, “Cumhurbaşkanı isterse muhtarlıkları kapatabilir, lokantaları kapatabilir” türünden komik iddialar ortaya attı. Yeni sistemin Cumhurbaşkanı’na sınırsız haklar tanıdığı yalanını ısrarla sürdüren İnce, Ahmet Hakan’ın “nereye dayandırıyorsunuz bu iddianızı?” sorusu üzerine terlemeye başladı.

Ahmet Hakan’ın “bana muhtarlığı kapatma, lokantayı kapatma hakkını elde edeceği maddeyi gösterin” sözleriyle köşeye sıkışan İnce “ben şimdi metni yanımda getirmedim” diyerek kendini gülünç duruma düşürdü. Ve bu sözler, Muharrem İnce’nin “hayır” dediği maddeleri bilmediğinin kanıtı oldu.

 

Kılıçdaroğlu da Bilmiyor

Genel Başkanlığı döneminde sayısız gafa imza atan Kemal Kılıçdaroğlu da 18 maddeyi bilmeyenlerden. Daha önce katıldığı radyo programında, yeni sistemin Başbakan ve Cumhurbaşkanı arasında anlaşmazlıklara sebebiyet vereceğini anlatmaya çabalayan Kılıçdaroğlu büyük bir gafa imza atmıştı. Zira yeni sistemde Başbakanlık makamının kaldırılacağından bihaberdi.

 

 

#MeseleMemleket #BirlikteEvet