Cumhuriyet Kadınından Evet

CHP Kadın Kolları eski Genel Başkanı Deniz Pınar Atılgan, “Cumhuriyet kadını olarak, ekibim ile birlikte yeni anayasaya 'evet' diyeceğiz” dedi.

Cumhuriyet Kadınından Evet
Bu içerik 142055 kez okundu.

CHP Kadın Kolları eski Genel Başkanı Deniz Pınar Atılgan, yurt genelinde yeni anayasaya 'evet' programları düzenleyen Avrasya Yerel Yönetimler Birliği Genel merkezlerinde açıklamalarda bulundu. “Ülkenin ve Türk milletinin geçirdiği bu zor günlerde, ayrıştırıcı ve nefret dili kullanan Sayın Bozkurt, Türkiye Cumhuriyetinin kurucu iradesine ters düşmektedir” ifadelerini kullanan Atılgan; CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt’un “Evet çıkarsa hepinizi denize dökeriz” sözlerini sert bir dille eleştirdi.

Türkiye’nin bir önceki yüzyılda mücadele ettiği Kurtuluş Savaşı’nın, içinde yaşanılan bu süreçte de verildiğinin altını çizen Atılgan, Atatürkçü ve devletçi kadroların Kuvayı Milliye ruhunda bir duruş sergilemesi gerektiğini kaydetti.

“Yeni anayasaya 'evet' diyeceğiz”

Avrasya Yerel Yönetimler Birliği Genel Başkanı Hasan Cengiz’in yurt genelinde düzenlediği “yeni anayasaya evet” programlarına destek vereceğinin altını çizen Atılgan, ”Cumhuriyet kadını olarak, ekibim ile birlikte yeni anayasaya 'evet' diyeceğiz” dedi.

“CHP Atatürk’ün Çizgisinden Uzaklaştı”

11 Dönem CHP Parti Meclisi üyeliği yapan, geçtiğimiz dönemde ise partisinin kadın kolları başkanlığı görevini yürüten Atılgan; CHP’nin Atatürk’ün çizgisinden uzaklaştığını savundu.

“Cumhurbaşkanımızın Yanında Olmalıyız”

Atılgan, "Atatürk, iç ve dış tehditlerin olduğu bir dönemde halkımızı örgütledi ve işgalci kuvvetler ile mücadele etti. Böyle bir dönemde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında olmalıyız ve desteklerimizi esirgememeliyiz.” ifadelerinde bulundu. 

#MeseleMemleket #BirlikteEvet