Bedelini Ödeyecekler

Hollanda'ya sert tepki gösteren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Batı gerçek yüzünü şu son birkaç gündür açık net ortaya koydu. Hollanda yapılacak seçime, Türkiye-Hollanda ilişkilerini feda ediyorsan bunun bedelini ödeyeceksin" şeklinde konuştu.

Bedelini Ödeyecekler
Bu içerik 124254 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hollanda’nın sergilediği yakışıksız tavırlar sonrası sert açıklamalarda bulundu. Erdoğan “Çarşamba günü yapılacak seçime, sen Türkiye-Hollanda ilişkilerini feda ediyorsan, bunun bedelini ödeyeceksin. Daha biz olması gerekenleri henüz yapmış değiliz. Benim Hollanda'daki vatandaşlarımın üzerine atlarla yürüyen, içlerindeki hırslarını köpekleri sürmek suretiyle ortaya koyanlar bunun bedeli ödeyecek ve diplomasi nedir onu da öğrenecekler. Batı'da yaşayan kardeşlerim sizlere sesleniyorum. Dik durun. Türkiye güçleniyor. Türkiye güçlendikçe, bunlar eziliyor. Zelil hale geliyor. Daha da ezilecekler ve bunları kendi silahları neyse o silahlar vuracak.” şeklinde konuştu.

 

“Gereğini Yapacaksınız”
Cumhurbaşkanı Erdoğan,  “Şimdi bundan sonraki süreç işleyecek. Çarşamba günü bakalım ne olacak? Hollanda'daki 250 bin Türk'e karşı, bu uygulamayı yapanlar... Buradan ben Hollanda'daki oy kullanacak Türk kardeşlerime sesleniyorum; sizler zaten gereğini yapacaksınız ben biliyorum. İsim verememe gerek yok. Avrupa ırkçılığa gidiyor. Neredesin Avrupa Birliği? Ondan sonra Tayyip Erdoğan Avrupa Birliği'ne çattığı zaman rahatsız oluyorlar. Rahatsız olacaksınız. Bizim 18 maddelik paketi yalan yanlış anlatıyor. Yani hayır diyor. Sana ne ya? Demek ki Türkiye'de evet diyenler istikamet üzeredir." diyerek tepkisini dile getirdi.