Bay Auster! İlle De Korkacaksanız...

16 Nisan referandumu bütün dünyanın ilgisini çekmeye devam ediyor. İlgililer ve kaygılılar halkasına Paul Auster de katılmış.Bizim için değil, kendi ülkelerinizin acımasız saldırılarına maruz kalan kurbanlar ve kendiniz için korkun.

Bay Auster! İlle De Korkacaksanız...
Bu içerik 253606 kez okundu.

Dünyaca ünlü yazar Paul Auster, dönemin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "2013'te Gezi Parkı'nı savaş alanına çevirdiğini" savunarak o günden itibaren "Türkiye'de yaşanan gelişmeleri umutsuzlukla izlediklerini" dile getirmiş. Ayrıca Auster, "Zengin ve çok çeşitli Türk kültürüne hayranlık duyan ve içinde bulunduğumuz bin yılın ilk yıllarında, ülkede tam anlamıyla gelişmiş modern bir demokrasiye doğru gidişe artan bir güvenle tanıklık eden bizler, Recep Tayyip Erdoğan’ın bu tehlikeli anayasa değişiklikleriyle oluşturmak istediği müstebit diktatör toplumu karşısında son derece rahatsızız ve ürküyoruz" demiş. 

16 Nisan referandumu bütün dünyanın ilgisini çekmeye devam ediyor. İlgililer ve kaygılılar halkasına Paul Auster de katılmış.

Bizim için değil, kendi ülkelerinizin acımasız saldırılarına maruz kalan kurbanlar ve kendiniz için korkun.

Amerika’da hak aramak için sokağa çıkan siyahlar tek tek avlanırken korkun. Çıkın ve siyahlarla birlikte yürüyün New York sokaklarında. İşgal edilen Irak ve Afganistan hakları için korkabilirsiniz mesela. Oralara gidin ve dünyanın dikkatini bu ülkelerin mazlumlarına çekmenin yollarını arayın.

Guantanamo, Ebu Gureyb ve benzeri tabutluklarda işkence görenler için korkun. Günahsız insanların yıllar boyunca yaşadıkları zulümleri anlatın Batı gazetelerine.

Fransız devletinin hayatlarını zindan ettiği yabancılar için korkun.

Akdeniz sahillerinde botları batırılan ve boğularak ölen mülteciler için korkun Bay Auster. Mültecilerin girmesine engel olmak için Avrupa’yı dikenli tellerle çevirenlerden korkun. New York Times’da bunun için bir yazı yazabilirsiniz mesela.

Avrupa polisinin her eylemde ortaya koyduğu acımasız tutumlar için korkun. Polis şiddetini ABD ve Avrupa dahil bütün ülkeler için kınayın.

İlle de korkacaksanız Türkiye için değil, Türkiye’den korkun. Bu ülke kendi devrimini milletiyle birlikte yaşayabilecek kadar olgun ve büyük bir ülkedir.

 

#MeseleMemleket #BirlikteEvet