Ak Partili Vekillerden Hodri Meydan

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu televizyon kanallarının Genel Yayın Yönetmenleri ve Haber Koordinatörleri ile bir araya geldiği 3 Nisan tarihli toplantıda söylediği “iktidarda 120 ile 180 arası bylokçu vekil var. Bunlar açıklanmıyor” şeklindeki iftiralarına AK Parti cephesinden yanıt geldi.

Ak Partili Vekillerden Hodri Meydan
Bu içerik 130859 kez okundu.

Açıklamaları “akla mantığa, siyasete, hakkaniyete uygun düşmeyen utanç verici iftiralar” olarak niteleyen Ak Parti Grup Başkanlığı, Kılıçadroğlu’nun iddiaların 5 madde halinde yanıt verdi:

Akla ve mantığa aykırı;

1)İktidarda bu kadar bylokçu, dolayısıyla örgüt üyesi vekil var ise bunun muhalefet ayağı da olacağına göre malum terör örgütü, darbe yapmaya gerek kalmaksızın niçin hükümeti düşürüp Meclis içindeki üyeleriyle kendi hükümetini kurmamıştır?

2)15 Temmuz öncesi Fetö mensubu olan yüksek yargı mensuplarının tasfiyesini amaçlayan yasal değişikliklerin gerçekleştirilmesini muhalefetin itiraz ve direnişlerine rağmen iktidar yaparken niçin bylokçu vekiller kolaylıkla engelleyebilecekleri bu değişikliğe karşı çıkmamışlardır?

3)Anayasa değişikliği teklifi Meclis’ten yüksek bir oy oranıyla geçerken niçin Sayın Kılıçdaroğlu’nun var olduğunu iddia ettiği bylokçu vekiller bir güç gösterisinde bulunup bunu engellememişlerdir?

4)17-25 Aralık darbe girişimi öncesinde dahi Ak Parti içinde Fetö mensubu addedilecek vekil sayısı ancak on civarındaydı. Ak Parti’nin her düzeyde bu çete ile açık bir mücadeleye giriştiği, mensuplarının parti kademelerine sızma girişimlerine karşı olağanüstü bir duyarlılıkla davrandığı süreçte iki genel seçim yaşanmıştır. Böylesi bir zamanda herhangi bir bylokçu kişinin bırakın aday olmayı, partiye bile yaklaştırılmayacağı hususunu Sn. Kılıçdaroğlu siyasi tecrübesi ile takdir etme yeteneğinden yoksun mudur? Yoksa böyle bir yeteneği olmakla birlikte halkın aklını ve basiretini takdir etme konusunda vahim bir sorunla mı maluldür?

 

5)Sayın Kılıçdaroğlu bu iftirası ile Fetö örgütüne yönelik mücadeleyi “bakın halk katındaki insanlar hesap veriyor ama siyasiler vermiyor.” Propagandası ile etkilemek ve kamu vicdanına yanlış bir algı doğurmak peşindedir. Bu utanç vericidir, karşı olduklarını söyledikleri Fetö örgütüne dolaylı destek mahiyetindedir. Ayrıca yine bu tavır, 16 Nisan yaklaşırken “hayır”cı cephenin kaybedeceği telaşı dolayısıyla bu iftiradan medet ummadır.

Ak Parti Grup Başkanlığı, cevap niteliğindeki beş maddenin ardından taleplerini de dile getirdi. Kılıçdaroğlu’nun iddialarını belgelemek zorunda olduğunu belirten Ak Parti cephesi; konuyu hukuk zeminine taşıma kararı aldıklarını ve Kılıçdaroğlu ile mahkemede hesaplaşacaklarını beyan ettiler.

 

#HodriMeydan #MeseleMemleket #BirlikteEvet